Digital благодійність

SMS-БЛАГОДІЙНІСТЬ

Компанія lifecell приймала активну участь у внесені змін до українського законодавства задля того, аби SMS-благодійність в Україні запрацювала та SMS повідомлення не обтяжувались податками.

lifecell входить до складу Робочої групи щодо впровадження телекомблагодійності, що була створена навесні 2017 року після ухвалення Верховною Радою України законопроектів, якими пожертви на благодійність через SMS-повідомлення були звільнені від зборів та податків. Членами робочої групи є представники благодійного сектору та телекомунікацій. Завданням робочої групи була розробка дієвої моделі збору SMS-пожертв, контролю надходження коштів за призначенням, перевірки благодійних організацій на відповідність вимогам чинного законодавства України.

Аби надати всім благодійним організаціям (в Україні зареєстровано сотні благодійних організацій) можливість виділення коротких номерів, потрібні як технічні, так і технологічні ресурси. Оператори мають обмежені ресурси і можуть забезпечити надання та обслуговування обмеженої кількості коротких номерів, які резервуються для благодійництва.

Група прийшла до висновку, що таким механізмом може стати запуск національної телеком-платформи, яка забезпечить рівний доступ неприбутковим організаціям до роботи з благодійними пожертвами через SMS.  Головний виклик у створенні та запуску такої платформи полягає у тому, що проект потребує значних ресурсів, а механізм роботи SMS-благодійності в Україні, відповідно до якого 100% зібраних коштів має дійти до адресата, унеможливлює фінансування платформи за рахунок SMS-пожертв.

Саме тому робоча група продовжує працювати над розробкою рішення, яке дозволить залучити фінансування та прискорити запуск майбутньої платформи.

Мобільні оператори узгодили тимчасовий механізм збору благодійних пожертв, який дозволив запровадити SMS-благодійність у пілотному режимі. Тимчасове рішення дасть можливість використати отриманий досвід задля масштабування проекту. Україна – єдина країна в світі, де усі мобільні оператори беруть на себе витрати, пов’язані з наданням благодійних SMS-послуг, у повному обсязі.

У рамках даного пілотного проекту, lifecell вже надав короткі номери кільком благодійним фондам, які першими надіслали звернення з часу законодавчих змін (20 березня 2018 р.).

З 01.06.2018 в мережі lifecell діють короткі номери для збору благодійних коштів через SMS:

Благодійна організація

Короткий номер

Сума SMS-пожертви

Мета збору благодійних SMS-пожертв

БО Міжнародний благодійний фонд «Українська Біржа Благодійності»

88007

5

Адресна допомога хворим дітям та дорослим України

88001

5

Збір коштів для лікарень України

88002

10

Підтримка освітнього проекту «GoGlobal»

Міжнародний благодійний фонд «Карітас України»

88010

5

Підтримка проекту «Домашня опіка»

88011

5

Допомога дітям та молоді, що опинилися у складних життєвих обставинах

88012

5

Допомога людям з інвалідністю

Благодійний фонд «Твоя опора»

88000

20

Допомога важкохворим дітям

БО Благодійний фонд «Запорука»

88077

10

Допомога важкохворим дітям

МБО «Благодійний фонд «СОС Дитячі містечка» Україна

88070

10

Збір коштів в підтримку дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування

Благодійний фонд «Таблеточки»

88088

5

Допомога важкохворим дітям (збір коштів на закупівлю медикаментів та витратних матеріалів для дитячих онкологічних відділень України, а також адресно для важкохворих дітей)

88100

5

Допомога важкохворим дітям (збір коштів на лікування та огляд важкохворих дітей закордоном)


Договір приєднання про надання телекомунікаційних послуг

Текст помилки

Коментар

Відправити відмінити
Ви вибрали занадто багато тексту